Цей ендоскопічний метод дозволяє візуально оцінити внутрішню поверхню трахеї та бронхів, дає можливість вивчити хрящовий рельєф, оглянути біфуркацію трахеї, конфігурацію гирл та шпор бронхів, слизову оболонку, судинний малюнок, наявність харкотиння та можливість його евакуації при потребі, відсутність чи наявність новоутворів. За допомогою цього метода отримуються взірці слизової оболонки трахеї та бронхів, взірці тканини прилеглих лімфовузлів,змиви зі слизової для аналізу кліткового складу, відновлюється прохідність бронхів внаслідок обтурації просвіту харкотинням, а інколи і інородним тілом.
Мета проведення бронхоскопічного обстеження:
Як проводиться бронхоскопічне обстеження?
Обстеження проводиться як під місцевим, так і під загальним занечуленням (стан медикаментозного сну), при потребі під час штучної вентиляції легень сидячи або лежачи відповідно.
При адекватній місцевій анестезії (орошення слизової гортані та трахео-бронхіального дерева розчином лідокаїну) процедура абсолютно безболісна і досить комфортна. Повітря для дихання вистарчає т.я. просвіт трахеї значно більший діаметра апарата.
Який варіант занечулення обрати вирішує лікар після бесіди з пацієнтом та його огляду.
Які причини, при яких слід проводити бронхоскопію:
Обстеження проводиться натще. Приймати їжу до його проведення не бажано. В разі необхідності в їжі обстеження проводиться через 3-4 години після прийому їжі.
Напередодні обстеження проводиться огляд і бесіда з лікарем.
В разі необхідності призначаються заспокійливі препарати для збільшення комфортності самопочуття пацієнта.